Informace k focení/obchodní podmínky

Objednání

 • Při objednávce focení si domluvíme vše potřebné (styl focení, místo a čas setkání). Zároveň probereme vhodné doplňky.  Vždy je potřeba se objednat s dostatečným předstihem. Doporučuji 2-3 týdně předem, dle vytíženosti. Jelikož jsem i zaměstnaná jsou mé časové možnosti omezenější. Objednávky provádějte nejlépe mailem na photobyoxy@gmail.com, nebo zprávou na FB/IG, sms na číslo (+420 732 909 331). Prosím o termín si nevolejte telefonicky. Ne vždy mám při ruce diář, zrovna jsem v zaměstnání, fotografuji atd.                                                                                                     ¨

DO OBJEDNÁVKY PROSÍM VŽDY UVÁDĚJTE:

 •  věk dětí
 •  jestli jde o holčičku nebo chlapečka :)
 •  zda chcete fotit v ateliéru nebo exteriéru (nelze napsat dle počasí, protože mi na sebe focení přímo navazují a buď  fotím celý den ateliéry nebo exteriéry) takže toto potřebuji vědět dopředu.  
 •  počet členů rodiny co se budou fotit.
 •  telefonní kontakt na vás (abych třeba v případě náhle vzniklé události mohla volat) 
 •  email pro pozdější zaslání náhledů z focení
 •  Před termínem fotografování se mi prosím ještě ozvěte, zhruba 2-3 dny předem, abychom si vše potvrdili a upřesnili místo. 
 • Pokud se nemůžete na fotografování dostavit např. ze zdravotních důvodů - toto respektuji, není žádný problém, všichni jsme jenom lidé, jen mě prosím o tom informujte. Onemocnění může samozřejmě přijít i z mé strany. Opět se Vás snažím informovat co nejdříve a domluvíme náhradní termín.
 • Pokud Vaše dítě zrovna nemá náladu, rostou mu zoubky atd., i toto se bohužel může stát a neovlivníme to. I tak se snažím nějaké snímky vyfotit a poslat Vám je k výběru, bohužel nemohu toto z mé strany ovlivnit a není to důvodem v průběhu focení od zakázky ustoupit. S tímto prosím počítejte a pokud víte, že Vaše dítko je nevrlé, není úplně dobře naladěné je vždy lepší fotografování zrušit nebo přeložit. Nejsem kouzelník a i když se vždy snažím, abych dítko rozveselila, pořád jsem jen fotografka.
  Pokud se objednáváte na focení newborn, opět je důležité mě informovat o Vašem termínu porodu co nejdříve (1-2 měsíce) a jakmile porodíte, prosím co nejdříve sms, že už je miminko na světě, abych mohla najít vhodný termín. Miminka se fotí většinou ve věku 9-14 dní max. 3 týdny, proto je důležité se opravdu ozvat ihned, ne až po příjezdu z porodnice. V tomto případě už Vám nebudu moci vyhovět. Respektuji veškeré zdravotní komplikace, vše je na domluvě, stačí jen napsat.

  Potvrzením e-mailu s objednávkou nebo telefonicky klient vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami, o provedení fotografických služeb. Je s nimi srozuměn a nemá proti nim žádné výhrady. Objednáním se na focení souhlasí zákazník s fotografickým stylem fotografa.

Jak probíhá fotografování

 • Fotografování probíhá buď u mě ve Fotoateliéru (adresa: Relaxační centrum Ostrov, Kochana z Prachové 121, 386 01 Strakonice), nebo v exteriéru. Jezděte na focení prosím včas, ne dříve ani později. Vše je opravdu načasováno tak, aby na sebe navazovalo. Nemám prostor na to, abyste mohli někde třeba půl hodiny čekat, pokud byste měli zdržení třeba v koloně, zavolejte, nebo napište sms. Jestliže se opozdíte o vice jak 15 minut, a neomluvíte se, že budete mít zpozděni, jsem oprávněna focení bez náhrady zrušit. Pokud potřebujete mapu jak se ke mně dostat, rada napíši nebo popíši cestu, vždy si ukládejte moje telefonní číslo: +420 732 909 331, aby jste v případě hledání mohli volat.
 • Focení trvá zhruba hodinu - více nám malé děti většinou ani nevydrží. Malé děti jsou po focení často unavené, proto s tím počítejte. Berte s sebou vždy nějaké malé občerstvení pro děti, pití a malou svačinku. Přibalte i nějakou oblíbenou, nejlépe zvukovou hračku, na toto většinou děti dobře reagují. Oblečení laďte do jednotných barev, žádné velké nápisy a vzory, pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Nevolte zbytečně moc barev, platí kombinace 3 barev (růžová, šedá, hnědá - béžová, bordó, hnědá-modrá, bílá, šedá atd. nic nezkazíte kombinací bílé a modré). Vynechejte velké nápisy, dbejte na upravené nehty a vlasy. Doporučuji líčení a dobarvení odrostů vlasů. Přece jen je to vizitka hlavně Vás. Dětem odstraňte všechny tetovačky z rukou, nejsou součástí retuše a špatně se odstraňují. V atelieru mám k zapůjčení šatičky, čelenky, tutu sukýnky, doplňky pro děti. Klidně vezměte oblečení více, spolu pak poladíme, co dítěti i vám oblečeme. 
 • Newborn fotografování je úplně specifické fotografování. Trvá většinou kolem 3 hodin, někdy i déle, pokud fotíme se sourozenci, proto s tím raději počítejte. 
 • Pokud budete chtít fotografovat se starším sourozencem, informujte mě o tom vždy předem. Lépe toto focení načasovat hned ze začátku, pak může vzít tatínek staršího sourozence na procházku nebo na nějakou dobrotu a my s maminkou odfotíme miminko. Je potřeba abychom na to měli klid a pokud je kolem spousta rušivých momentů, většinou to nedělá dobrotu. S sebou na focení si vezměte vše, co potřebujete k péči o miminko. Pleny, ubrousky, mlíčko, pokud nemáte vlastní a určitě a vždy dudlík. Dále 3-4 látkové pleny. Vše ostatní včetně rekvizit poskytnu já v rámci fotografování.
 • Během focení, ať už jde o exteriérové nebo ateliérové focení je zakázáno pořizovat jakýkoliv druh záznamu, ať už jde o fotografování nebo videozáznam bez mého souhlasu.
 • Čas fotografování, který máte domluvený, prosím dodržujte, pokud přijdete později, obíráte sebe o svůj čas na focení. Vstup do ateliéru dříve než je smluvený čas, není možný.
 • Maximální délka fotografování je uvedena v ceníku balíčků a nelze ji bez dohody s fotografem jakkoli prodlužovat.
 • Pozdní příchod klienta není důvodem k prodlužování časového harmonogramu focení.
 • V případě opoždění klienta nemusí dojít k nafocení všech fotek podle balíčku.
 • Nepodaří-li se nám v daném čase (podle balíčků) z důvodu nespolupráce dítka, nafotit dostatečné množství fotografií, nemůže to být přičítáno fotografovi. Fotím profesionální fotky, kde je občas potřeba spolupráce s rodiči na upoutání pozornosti, uklidnění a udržení dítěte v klidu. Pokud se nepodaří nafotit žádná fotografie, účtují si za provoz atelieru a strávený čas 500Kč/hodina.
 • Pokud chcete focení v ateliéru - ateliérové fotky, vše probíhá v mém Fotoateliéru ve Strakonicích na adrese: Relaxační centrum Ostrov, Kochana z Prachové 121, 386 01 Strakonice
 • Pokud zvolíte focení v exteriéru, což doporučuji v každou roční dobu, chodíme většinou do přírody v okolí Strakonic a sejdeme se přímo na místě. Lokace exteriérového focení je určena po dohodě s fotografem. Termín exteriérového focení potvrzuji ještě vždy den předem - kvůli počasí a kvůli tomu, zda klient s focením počítá (pokud klient nereaguje, považuji focení za zrušené). V případě špatného počasí se exteriérové focení přesouvá na jiný termín.
 • V případě deště se focení přesouvá na jiný den.

Platba a storno podmínky

 • Cena za Vámi vybraný balíček je splatná vždy po fotografování. Buďte tedy vždy připraveni a mějte nachystanou hotovost, nejlépe přesně v ceně balíčku. Pokud nechcete platit v hotovosti, je možnost poslat peníze předem na účet. Peníze musejí být v den focení připsané na účtu. Pokud vyberete fotografie navíc, je tato částka splatná vždy při převzetí fotografií, eventuálně platbou na účet. U platby převodem na fakturu nejsou poskytnuty finální fotografie do doby, kdy je fakturovaná částka připsána na účet. 
 • Pokud nedojde k zaplacení ceny zvoleného foto balíčku, případného příplatku či dodatečného doplatku za fotografie nad rámec balíčku, vyhrazuji si právo zakázku (fotografie) nepředat do doby než je řádně zaplacena.
 • Informace o cenách jednotlivých balíčků focení najdete v sekci Ceník.
 • Rezervaci je možné zrušit zdarma do 48 hodin před začátkem fotografování. V případě zrušení rezervace nebo přesunu rezervace na jiný den za méně než 48 hodin před začátkem fotografování, je účtován poplatek 300,-Kč za úhradu času marně blokovaného ateliéru.
 • č.u. 123-5132650227/0100 jako V.S. uvádějte do zprávy pro příjemce příjmení a datum focení. Děkuji)

Dodací lhůta

 • Do 7 dní od focení Vám pošlu odkaz na uzamčenou galerii kde budou vaše fotky k prohlédnutí. Fotografie budou bez úpravy, zmenšené a opatřené vodoznakem. Tyto náhledy NIKDY neslouží ke zveřejňování atd. Jsou mým majetkem a zůstávají. Prosím abyste opravdu nezveřejňovali na FB, Instagramu a dalších sociálních sítích. Jsou to neupravené fotografie ve velmi malém rozlišení a slouží pouze k Vašemu výběru. Po výběru je vždy mažu. Z těchto fotografií si budete moci vybrat sami, které budete chtít upravit.
 • Náhledové fotografie ze zaheslované galerie jsou určeny výhradně pro výběr k retušování - jsou v nízkém rozlišení, opatřeny vodoznakem a podle autorského zákona č. 121/2000 sb je zakázáno tyto fotografie jakkoliv dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu provozovatele. V případě porušení bude postupováno dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. Fotografie jsou ve vlastnictví fotografa a slouží pouze pro výběr.
 • Retuš fotografií nad rámec balíčku 200 Kč/retuš jedné fotografie.
 • Dodání hotových fotografií je 2-4 týdny od zaslání vašeho seznamu proto neotálejte s výběrem.
  Cca po měsíci od zhlédnutí se galerie s náhledy automaticky vymaže. Doba dodání fotek je max. 4 týdnů od zaslání vašeho výběru (nikoliv od fotografování). Takže 2-4 týdnů musíte počítat od data, kdy jste odeslali svůj výběr. Ve vlastním zájmu výběr posílejte co nejdříve.
 • Ve svatební a vánoční sezoně je možné, že se doba dodání ještě o cca týden může prodloužit, prosím buďte trpěliví, věnuji vašim fotkám opravdu péči a nejsem zvyklá svoji práci nijak odbývat a urychlovat! Opět záleží na vytíženosti, případné nemoci atd. Vždy se snažím, abyste své fotografie měli co nejdříve. Pokud by nastaly nějaké nepředvídatelné události a zpracování bylo delší, budu Vás informovat. Vyhrazuji si právo dobu zpracování při vážných důvodech, např. nemoci prodloužit. Vždy budete o tomto informováni. 

 • Pokud nebude výběr uskutečněn do 1 měsíce od zaslání náhledů, vyhrazuji si právo fotografie vybrat já, zamezíme tím zbytečnému protahování a pro mě nezbytného ukládání dat. 

 • Hotovou zakázku dostane klient elektronicky odkazem ke stažení fotografií z uložiště.

 • Hotové fotografie je možné si stáhnout po dobu 1 měs. Následně budou fotky z uložiště odstraněny. Pokud si je klient do 1 měs. nestáhne, fotky propadají a není možnost je znovu získat.
 • Fotografie jsou dodány pro tisk v plném rozlišení.
 • Fotografie můžete mít hotové expresně do 48 hodin za příplatek 300,-kč/fotografie.

Jak budou fotky upravené

 • Rodinné fotky a fotky dětí jsou upravené základně-barvy (dle mého osobitého stylu) ořez, kontrast, barvy atd...retuš kosmetických vad, které mají dočasný charakter, červené fleky, škrábance, akné atd... :)
 • Doporučuji dětem odstranit tetovací nálepky atd., popsané ruce, zbytky laků na nehty nebo začerněné nehty od fixy, tohle vám opravdu nevyretušuji. Pokud je na fotkách mít nechcete, odstraňte je prosím dětem před focením.
 • Nespokojenost se s svým vzhledem není důvod k reklamaci nebo přepracování fotek, prosím dbejte na to abyste přišli na focení upravení, dámy alespoň mírně nalíčené se sjednocenou pletí a doporučuji (hlavně v letním období) vzít s sebou pudr a před focením se přepudrovat. Retuš sice dokáže spoustu věcí, ale make-up Vám nedodělám.
 • Pokud budete chtít u některé z fotek větší zásahy - retuš vrásek, úpravu proporcí, retuš ramínek podprsenky atd... je třeba počítat s příplatkem za každou takto upravenou fotografii. Pokud si přejete retuš nad rámec úprav, vždy mě o tom informujte předem a jedná se o příplatkovou záležitost, vždy na základě konzultace se mnou. Cena se stanovuje vždy individuálně a není zahrnuta v základní ceně balíčku. 
 • Nadstandardní úpravy fotek jako je výměna hlav, výměna pozadí atd. - nedělám. Mějte prosím na paměti, že jsem fotografem, nikoliv grafikem)
 • Speciální požadavky na náročnější retuš (odstranění vrásek a kruhů pod očima, bělení zubů, zeštíhlení postavy, odstranění tetovaček u dětí, atd.) jsou možné po dohodě s fotografem za příplatek 500,- za fotografii, je nutné tyto požadavky sdělit fotografovi během focení, nejpozději však při zaslání výběru z neupravených náhledů k retuši. Některé typy úprav jako dobarvení odrostů vlasů, domalování laku na nehty, korekce umělých nehtů či vytvoření make-upu formou postprodukce v PC neprovádím (před fotografování doporučuji využít služeb kadeřnice, manikérky, vizážistky atd.)

 • Neupravené fotografie nejsou součástí žádného balíčku a nikdy je neposkytuji. Fotím do formátu RAW. Každou Vámi vybranou fotografii upravuji a převádím do JPG. Náhledy jsou také pouze neupravené jen konvertované fotografie bez jakýchkoliv úprav - tyto provádím, až po Vašem výběru. V ceně úpravy je vždy základní retuš, úprava barevnosti, ořez, jas, drobné retuše pleti. 

Zálohování a užití fotografií

 • Klient smí použít fotografie pouze pro osobní/soukromé účely, není-li ve smlouvě uvedeno jinak.
 • Veškeré fotografie jsou duševním majetkem fotografa a klient není oprávněn je použít pro komerční účely nebo prodej třetí straně bez písemného souhlasu fotografa.
 • Při poskytnutí fotografií pro komerční účely mě vždy kontaktujte a vyžádejte si můj písemný souhlas. Majitelem autorských práv jsem vždy já jako fotografka. 
 • Provozovatel má právo využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, výstavní činnost, sociální sítě, atd.), v případně nesouhlasu se zveřejněním fotografii je nutné oznámit to písemně na email: photobyoxy@gmail.com.

  Zveřejnění fotografií na mých stránkách sociálních sítí Facebook a Instagram, zároveň na mých webových stránkách je dle nové právní úpravy GDPR pouze s Vaším souhlasem a je z Vaší strany kdykoliv odvolatelný. Tyto údaje budou zpracovány po dobu 10 let. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas. Osobní údaje, které mi budou poskytnuty, jako je jméno, email a telefonní číslo, pro plnění smluvního vztahu, budu zpracovávat po následujících 10 let ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a nebudou poskytovány třetím stranám. 

 • Všechny fotografie ve formě JPG zálohuji 6 měsíců, poté jsou veškerá data vymazána. Pouze předané jpg fotografie (ne neupravené rawy). Vždy si své fotografie zálohujte na více médií (CD, DVD, flash disk, on line disky, hard disky atd.) Při případné ztrátě dat není po uplynutí dané lhůty ode mě možné fotografie získat.
 • Klient je seznámen s doporučením data zálohovat na více místech a úložištích. Fotograf ručí za zálohy  6 měsíců od data focení a to vybraných a vyretušovaných záběrů. Ostatní data jsou po předání a odsouhlasení si zakázky mazané. 
 • Všechna data v podobě RAW souborů budou uchována po dobu 3 měsíců, poté budou smazána dle právní úpravy o uchování osobních údajů GDPR (směrnice 95/46/ES a související zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů).

Poukazy

Při zakoupení dárkového poukazu je na něm vždy vyznačena jeho platnost. Tuto je nutno dodržet, nelze směnit poukaz za hotovost, ani prodlužovat dobu platnosti. Prosím tedy vždy o včasné objednání. Pokud jste od někoho poukaz dostali, neváhejte s objednáním se, poukaz má platnost půl roku a po této době bez náhrady propadá, moje objednací lhůty jsou dlouhé, takže neváhejte a ihned po obdarování se objednejte nebo se mnou spojte.

Tisk 

Tisk fotek není započítán v ceně focení.

Svatby

Záloha za svatební focení je 50% z celkové ceny svatebního balíčku který jste si vybrali (ceník zasílám na požádání). Záloha je zároveň i rezervační poplatek, který je v případě zrušení nebo přesunu na termín, který dopředu není konzultován, nevratný a nelze jej nárokovat k vrácení. Záloha je splatná ihned po blokaci termínu.

Doplatek za svatební focení probíhá na místě po ukončení focení ve svatební den.

Reklamace

 • Nespokojenost s vlastním vzhledem nemůžu nijak ovlivnit a v žádném případě není důvodem k reklamaci. Zároveň neručím za to, pokud vaše dítě není zrovna dobře naladěno, rostou mu zoubky atd. a nepodaří se nám nafotit vaše dítko rozesmáté v té nejlepší náladě. Mám ráda jednoduchost, přirozenost, čím méně rekvizit tím lépe.
 • Pokud si všimnete na fotografii něčeho, co se vám nelíbí a chcete to odstranit, informujte mě nejdéle do týdne od předání fotografií. Pouze takhle jsem schopná reagovat a případné nedostatky odstranit. 

 • Odesláním výběru fotek k retuši klient souhlasí se zpracováním fotek bez možnosti reklamace.

 • Reklamace je možná pouze na technicky nezdařilé fotografie.

 • Odsouhlasením těchto obchodních podmínek berete na vědomí autorský styl a styl zpracování - nelze ho tedy poté reklamovat.
 • Objednáním se na focení souhlasí zákazník s fotografickým stylem fotografa a zároveň přijímáte tyto obchodní podmínky.

Odpovědnost za škody

 • U fotografování dětí a zvířat je vyžadovaná součinnost rodičů a majitelů zvířat v ohledu bezpečnosti a dozoru, tak aby nedošlo k poničení vybavení ateliéru.
 • Provozovatel má právo při zaviněném poškození, odcizení či zničení technického vybavení a rekvizit, uplatnit u klienta nárok na náhradu škody a to až do výše pořizovací ceny.

Další informace k focení

 • Pokud nemůžete na focení dorazit, prosím informujte mě o tom co nejdříve. Mám seznam náhradníků, takže pokud vy nemůžete,  mohl by někdo jiný, prosím buďte v tomto ohleduplní.
 • Pokud jste vy nebo děti nemocní: nachlazení, necítíte se dobře, něco na vás leze, máte průjem nebo bolesti břicha, prosím z focení se omluvte a nechoďte. Pokud přijdete viditelně nemocní, jsem oprávněna focení zrušit.

MINI FOCENÍ

Je focení na jedno téma, které je dopředu zveřejněno a vyhlášeno. Většinou se koná: jarní, podzimní, zimní, Vánoční, pohádkové, Velikonoční, melounové a dle mojí vytíženosti je vždy dopředu vyhlášeno. Je u něj zvýhodněná cena jelikož fotím více zákazníků v 20 minutových intervalech. Dá se na něj objednat jen když je vyhlášeno, tzn. nefotím jej přes rok běžně.


Budu se na Vás těšit!! Photo by Oxy - Vaše rodinná fotografka.


Adresa ateliéru: Kochana z Prachové 121, 386 01 Strakonice

Telefon: +420 732 909 331, email: photobyoxy@gmail.com 

IČ: 11884975

Živnostenský list vydal: Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Městský úřad Strakonice